متخصص ایمپلنت: ویژگی ها و مهارت های یک متخصص خوب برای ایمپلنت موفق

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان یک روش جایگزینی دندان است که ریشه دندان را جایگزین می‎کند. ایمپلنت، پایه قوی فراهم می‎کند که دندان جایگزین، روی آن قرار خواهد گرفت. برای ایجاد ایمپلنت‎های دندانی مراقبت ویژه‎ای صورت می‎گیرد و به طور معمول به شکل یک میله‌ تیتانیومی کوچک در بستر استخوان فک تعبیه می‎شود. پزشکان به دقت کار می‎کنند تا دندان جایگزینی به نام «تاج» ایجاد کنند که تا حد زیادی به دندان طبیعی شباهت دارد. نتیجه این تلاش یک دندان دائمی زیبا است که با ایجاد ظاهری متفاوت، به شما احساس خوبی می‎بخشد.

ایمپلنت‎های دندانی به بسیاری از مردم جهان در به دست آوردن مجدد توانایی جویدن و استفاده از دندان‎های خود بعد از حوادث ناگهانی یا بیماری‎هایی که بر استخوان فک تاثیر می‎گذارند، کمک کرده است.  فرایند نصب درست ایمپلنت، نیاز به تجربه و مهارت فراوان در این زمینه دارد. موارد زیادی از جراحی‌های کاشت ایمپلنت به اشتباه انجام شده‎اند. این موضوع، اهمیت انتخاب دندانپزشکی متبحر و آگاه برای انجام کاشت ایمپلنت را گوشزد می‎سازد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره های ما تماس حاصل فرمایید.

مزایای ایمپلنت دندانی

ایمپلنت دندان، دارای مزایای متعددی نسبت به سایر درمان‎های مربوط به جایگزینی دندان‎های از دست رفته است. یکی از مزایای اصلی آنها این است که بسیار با دوام هستند. ایمپلنت با قرارگیری در استخوان فک، تکیه‎گاه مناسبی برای بسته شدن عاج دندان جایگزین، روی خود، فراهم می‎کند. علاوه بر این ایمپلنت‎های دندانی جذاب و تقریبا غیرقابل رویت هستند، و باعث افزایش اعتماد بنفس و زیبایی لبخند شما می‎شوند. و بالاخره باید اضافه کرد که ایمپلنت دندانی عمر طولانی دارد. ایمپلنت با مراقبت‎های دندانپزشکی مناسب، می‎تواند مادام العمر باشد.

آیا گذاشتن ایمپلنت دندانی دردناک است؟

نه؛ روش درمانی ایمپلنت تقریبا هیچ دردی ندارد. پزشکان برای تضمین راحتی شما در طول فرایند کاشت، از بی‎حسی موضعی استفاده می‎کنند. پس از جلسه دندان‌پزشکی، ممکن است اندکی احساس کرختی و کوفتگی در ناحیه فک خود داشته باشید. این احساس به تدریج و با مصرف داروهای مسکن (مانند استامینیفون و ایبوبروفن) کاهش می‌یابد.

گزینه‎های ایمپلنت دندانی: بهترین گزینه را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید.

اغلب دندان پزشکان زیبایی درباره ایمپلنت دندانی، یک رویکرد «یک اندازه مناسب همه» را در پیش می‎گیرند. آن‎ها یک اندازه ایمپلنت را انتخاب می‎کنند که استفاده از آن برای تمام بیماران راحت و مناسب است. پزشکان معتقدند از آنجا که دندان‎های هر بیمار با دیگری متفاوت است، پس برنامه درمانی آن‎ها نیز باید متفاوت از یکدیگر باشد. بنابراین پزشک قبل از ساخت سفارشی ایمپلنت دندان مناسب شما، برای مطرح کردن گزینه های درمانی با شما و درنظر گرفتن نگرانی‎ها و اهداف بیمار؛ زمانی را در نظر می‎گیرد.

ایمپلنت اندوستیل

یکی از رایج‎ترین انواع ایمپلنت‎های دندانی، ایمپلنت اندوستیل است. این نوع ایمپلنت به طور مستقیم در استخوان فک قرار می‎گیرد که به آن اجازه می‎دهد با قدرت در دهان محکم شود . ایمپلنت اندوستیل معمولا یک پیچ یا سیلندر کوچک است. دندان جایگزین برای ایجاد ظاهر بی‎عیب و نقص و بدون فاصله بین دندانی یا نامرتب بودن، بر روی ایمپلنت قرار می‌گیرد.

بریج حمایت کننده از ایمپلنت

برخی بیماران، پل حمایت کننده ایمپلنت را انتخاب می‎کنند. بریج دندانی سنتی ثابت، برای محکم کردن پل، به حمایت دندان‎های مجاور نیاز دارد. با استفاده از یک بریج حمایت کننده از ایمپلنت، ریشه‎های دندان به طور کامل جایگزین می‎شوند، و دندان جایگزین محکم‎تر می‎شود. این راه، برای حفظ ساختار استخوانی اصلی، تا حد امکان، بسیار عالی است. علاوه بر این، پل‎های حمایت کننده از ایمپلنت بسیار با دوام‎تر از پل دندانی ثابت هستند.

چرا باید به جای یک دندانپزشک عمومی، یک دندانپزشک متخصص انتخاب کنید؟


دندانپزشک

هنگامی که قصد کاشت ایمپلنت دندانی را دارید که البته یک روش جراحی است، بهتر است فردی را انتخاب کنید که در این زمینه متخصص باشد. کسی که در زمینه ایمپلنت‎های دندانی، آموزش بیشتری دیده است، برای انجام مراقبت بیشتر، بسیار بهتر است.

متخصصین، احتمال عوارض عمل را کاهش می‎دهند.

تیتر بالا احتمالا بهترین دلیل برای انتخاب متخصص، به جای دندانپزشک عمومی برای انجام جراحی ایمپلنت دندان است. هر قدر دانش و تجربیات حرفه‎ای دندانپزشک بیشتر باشد، احتمال کمتری وجود دارد که عوارض سوء پس از عمل را تجربه کنید. کاشت ایمپلنت دندانی، یک تصمیم بزرگ است که هم شیوه زندگی و هم کیف پول شما را تحت تاثیر قرار می‎دهد. بنابراین انتخاب متخصص برای انجام آن، بخش بزرگی از زندگی شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

متخصصین عرضه کننده زیبایی با کیفیت بالا

متخصص ایمپلنت دندان معمولا پیشرفته‎ترین تجهیزات و تکنولوژی دندان را دارا می‎باشد. این بدان معنی است که علاوه بر داشتن دانش و تخصص کافی، ابزارهایی برای ساختن دندان مصنوعی و لثه‎ احاطه‎کننده آن دارند که باعث طبیعی‎تر و زیباتر به نظر رسیدن آن‎ها می‎شوند .

متخصصان بهتر می‎توانند بیماری‎های مربوط به لثه را مدیریت کنند.

تفاوتی ندارد که بیماری پریودنتیست باشد یا جراحی فک و صورت یا تخصص در پروتزهای ارتودنسی، بهرحال یک متخصص برای همه آنها راه درمانی دارد. آنها ویژگی‎های بیماری‎ها و عفونت‎های دهان و نحوه درمان آنها را به عنوان بخشی از آموزش ایمپلنت دندان، یاد می‎گیرند.

چگونه بهترین متخصص برای انجام ایمپلنت و پروتزهای دندانی را انتخاب کنیم؟


ممکن است انتخاب متخصص دندانپزشکی مناسب برای شما بحران گیج‎کننده‎ای به نظر برسد، اما با داشتن منابع و تمرکز مناسب، چندان دشوار نیست.

باید در یک متخصص ایمپلنت‎های دندانی به دنبال چه چیزهایی بگردیم؟

متخصص ایمپلنت

هنگامی که به یافتن بهترین متخصص ایمپلنت دندانی می‎رسیم، مهم است که سه چیز را در دندان پزشک متخصص زیبایی خود در نظر بگیریم: تجربه، هنر و دقت فنی. اول و مهمتر از هر چیز، باید اطمینان حاصل کنید که برای کاشت ایمپلنت دندانی تصدیق شده‎اند. مهم‎ترین دلیل برای انتخاب متخصص ایمپلنت دندانی به جای پزشک عمومی همین است که تمام آموزش‎های اضافه را دیده باشند و تخصص مورد نیاز را داشته باشند.

بعد از انجام ایمپلنت باید انتظار چه چیزی را داشته باشیم؟


داشتن تورم طبیعی بوده و پس از گذشت ۴۸ ساعت برطرف می‎شود. ممکن است کبودی روی پوست وجود داشته باشد که پس از چند روز برطرف می‎شود. تورم را می‎توان با بسته یخ (یا نخود فرنگی یخ زده) که در یک حوله گنجانده شده است، کاهش داد. هر ۲۰ دقیقه یک بار و به مدت ۱۰ دقیقه بسته یخ را روی گونه قرار دهید. پس از گذشت ۲۴ ساعت گرمای ملایم مفیدتر خواهد بود. خوابیدن روی ۲ یا ۳ بالش نیز می‎تواند کمک کند.اگر دندان مصنوعی دارید که ناحیه جراحی را پوشش می‎دهد لطفا تا جایی که ممکن است در هفته اول پروتز خود را بگذارید؛ اگر یک پیوند استخوانی، دندان مصنوعی را به عمل آورده است، ممکن است تا ۶ هفته پیوند نگیرد. به هیچ وجه، هیچ غذایی را با این دندان گاز نزنید.اگرچه ممکن است تمام فرایند ایمپلنت برایتان ترسناک باشد اما زمان برداشتن گام بعدی، یعنی لذت بردن از لبخند جدید خودتان را تصور کنید. تنها به این فکر کنید که نتیجه نهایی چگونه به شما شادی و اعتماد بنفس خواهد بخشید. بیماران همیشه پس از انجام ایمپلنت اعتراف می‎کنند که پس از تکمیل درمان، به طرز شگفت‎انگیزی در زندگی احساس مثبت‎تری داشته‎اند

متخصص ایمپلنت چه مراقبت‎هایی را بعد از کاشت دندان توصیه می‎کند؟


زخم ایمپلنت دندان را تحریک نکنید.  در روز جراحی از شستشو، انداختن آب دهان، یا دست زدن به زخم اجتناب کنید. ممکن است بخشی از اباتمنت فلزی، از بافت لثه بیرون آمده باشد. سعی کنید از این قطعه فلزی نترسید. سعی نکنید با استفاده از این بخش فلزی چیزی را گاز بگیرید یا بجوید. حرکت ریز ایمپلنت دندانی می‎تواند فرایند درمان را به طور کامل با شکست مواجه کند.

خونریزی

مقداری خونریزی یا رنگ سرخ در بذاق به مدت ۲۴ ساعت طبیعی است. خونریزی بیش از حد می‎تواند با اولین شستشو با آب-نمک گرم رقیق و پس از آن، قرار دادن گاز بهداشتی در ناحیه جراحی و ۳۰ دقیقه گاز گرفتن محکم آن؛ کنترل شود. در صورت لزوم، این فرایند را دوباره تکرار کنید. گاز بهداشتی به عنوان مانع خونریزی عمل می‎کند و ممکن است هنگام خروج از دهان، خیس یا خون‎آلود باشد. گذاشتن و تعویض گاز می‎تواند تا ۲۴ ساعت یا بیشتر به طول بیانجامد. این امر غیرعادی نیست و خونریزی فعال ایجاد نمی‎کند.

تورم

تورم پس از جراحی یک مسئله بسیار عادی است.  برای به حداقل رساندن تورم، یک کیسه یخ یا یک کیسه پلاستیکی یا حوله پر از یخ را  در ناحیه جراحی، روی گونه قرار دهید. در ۲۴ ساعت اول، یخ را تا جایی که ممکن است به صورت مداوم روی ناحیه قرار دهید. حداکثر تورم در روزهای سوم و چهارم پس از جراحی رخ می‎دهد و سپس شروع به کاهش می‎کند. تورم ممکن است نامتقارن بوده و بسته به میزان سنگینی عمل جراحی، در یک طرف بیشتر از طرف دیگر باشد.

رژیم غذایی

به مقدار زیاد مایعات بنوشید. از مصرف مواد غذایی جامد یا مایعات داغ اجتناب کنید. در روز جراحی باید فقط مواد غذایی نرم و مایعات نرم مصرف کنید. در اسرع وقت به رژیم معمولی خود بازگردید مگر اینکه پزشک خلاف آن را دستور داده باشد. بعضی از گزینه‎های غذایی در دستورالعمل‎های بعد از عمل شما قرار داده شده‎اند.

درد

برای تسکین درد متوسط پس از جراحی، ایبوبروفن (موترین یا ادویل) تجویز می‎شود که در صورت نیاز باید هر ۶ تا ۸ ساعت، دو تا چهار قرص ۲۰۰ میلی گرمی از آن مصرف شود. اگر در حال مصرف کومادین، وارفارین، پراداکسا یا هر نوع داروی رقیق‎کننده خون دیگری هستید؛ به هیچ وجه ایبوبروفن (موترین یا ادویل) مصرف نکنید؛ چراکه باعث افزایش خونریزی می‎شود. برای برطرف شدن درد برخی بیماران پس از جراحی، فقط تیلنول یا اکسترا تیلنول قدرتمند تجویز می‎شود. در صورت داشتن درد شدید داروهای تجویز شده را به صورت مستقیم مصرف کنید.

آنتی بیوتیک‎ها

اطمینان حاصل کنید که برای کاهش التهاب محل جراحی، از آنتی بیوتیک‎های تجویز شده به صورت مستقیم استفاده می‎کنید .

بهداشت دهان

تمیزی دهان برای بهبودی کامل، ضروری است. روز بعد از جراحی، بعد از هر وعده غذایی، دهان خود را کاملا تمیز کنید. دندان‎های خود را تا جایی که می‎توانید بشویید. دهان را با آب نمکی گرم (یک قاشق چای خوری نمک در یک فنجان آب گرم) ۳-۴ بار در روز شست و شو دهید. این کار را تا بهبودی کامل ادامه دهید. زخم تمیز، بهتر و سریع‎تر بهبود می‎یابد.

فعالیت

فعالیت‎های فیزیکی را تا مدت کوتاهی پس از جراحی دهان و فک و صورت، کنار بگذارید. اگر ورزش کنید احتمال رخ دادن شکستگی یا خونریزی وجود دارد. اگر این اتفاق افتاد، باید تمرین را متوقف کنید. به خاطر داشته باشید که احتمال دارد غذای مناسب و کافی دریافت نکرده باشید. این امر ممکن است شما را ضعیف کرده و توانایی شما برای تمرین بیشتر را محدود کرده باشد.

پروتزهای خود را بگذارید

پروتزهای جزئی، پروتزهای متحرک موقتی و یا پروتزهای کامل باید فقط به عنوان هدایت کننده و پس از عمل جراحی دهان و فک و صورت استفاده شوند. این پروتزها با همراهی شما و با توجه به وضعیت پس از جراحی شما آماده شده‎اند. اگر هرگونه سوالی در این باره دارید، لطفا با دفتر ما تماس بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *