قیمت انواع ایمپلنت دندان (کاشت دندان) به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟

قیمت انواع ایمپلنت دندان (کاشت دندان) به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟

هنگامی که تصمیم به انجام ایمپلنت دندان دارید، با این کار روی لبخند یا سلامت دهان خود سرمایه‌گذاری می‌کنید. وقتی ایمپلنت‌های دندان در جای خود بهبود یافتند، آنها حمایت بی‌نظیری از ترمیم دندان را تا پایان عمر فراهم می کنند. اگر یک دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت دارید، دندان مصنوعی شما نیازی به تنظیم دوباره بطور منظم مانند انواع قدیمی آن ندارد، که در نهایت باعث کاهش در هزینه شما خواهد شد. علاوه بر این، ایمپلنت دندان تنها درمان بازسازی‌کننده است که می‌تواند تحلیل استخوان را متوقف کرده و به شما کمک کند تا از مشکلات زیاد سلامت دهان دور بمانید.

ایمپلنت دندان بسیار متداول است، و این مسئله دلیل مناسبی دارد. ایمپلنت نه تنها مانند دندان‌های طبیعی عمل کرده و به نظر می‌‌رسد، بلکه آنها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که سال‌های طولانی دوام دارند. از این رو اگر دندان‌ شما با ترمیم درمان نمی‌شود یا بر اثر تصادف دندان‌تان را از دست داده‌اید، دندان‌پزشک ممکن است ایمپلنت را برای ترمیم لبخند زیبای شما پیشنهاد دهد. اما صبر کنید، ایمپلنت دندان برای شما چقدر هزینه خواهد داشت؟  بطور کلی، این یک روش نسبتاً سخت است که انجام آن زمان بر است و به یک کارشناس ماهر نیاز است که کار را بدرستی انجام دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره تلفن های ما تماس حاصل فرمایید .

مزایای مهم ایمپلنت دندان


مزایای مهم ایمپلنت دندان

حتی بهترین نوع دندان مصنوعی همیشه یک بخش خارجی به حساب می‌آید که نیاز به مراقبت‌های شدید دارد. در مقابل، ایمپلنت دندان یک ریشه مصنوعی است که طی روند بهبودی با بدن ادغام شده و مانند یک دندان طبیعی عمل می‌کند.

ایمپلنت دندان ساختار صورت شما را حفظ می‌کند

ایمپلنت، فشار جویدن را به استخوان فک انتقال می‌دهد. اگر شما دندانی را  از دست داده باشید یا هنگامی که از یک دندان مصنوعی قدیمی استفاده می‌کنید، این اتفاق رخ نمی‌دهد. اگر این فشار متوقف شود، استخوان فک ممکن است به آرامی تحلیل رفته و شکل صورت با گذشت زمان تغییر می‌کند.

ایمپلنت لبخند شما را حفظ می‌کند

عملکرد و ظاهر بصری با هم هماهنگ هستند: ترمیم با ایمپلنت شبیه به دندان طبیعی است- هیچ تفاوت قابل مشاهده‌ای وجود ندارد و نیاز به مراقبت‌های خاص نیست.

هنگام حرف زدن، لبخند زدن و غذا خوردن احساس راحتی بیشتری خواهید داشت

در روش ایمپلنت ، به صفحات کامی که در دندان مصنوعی قدیمی وجود دارد، نیازی نیست. هنگام حرف زدن ، لبخند زدن و غذا خوردن احساس راحتی بیشتری خواهید داشت.

دندان‌های شما ساییده نمی‌شود

در بریج‌‌های قدیمی ، دندان‌های سالم مجاور در سمت راست و چپ دندان از دست رفته، باید ساییده شده تا بریج را حمایت کنند. هنگامی که از ایمپلنت برای بستن فضای خالی ناشی از دندان از دست رفته استفاده می‌شود، دندان‌های مجاور آن تغییری نمی‌کنند و مواد دندان‌های سالم دست نخورده باقی می‌ماند.

درمان ایمپلنت دندان چه مدت طول می‌کشد؟


درمان ایمپلنت دندان چه مدت طول می‌کشد؟

ایمپلنت دندان مؤثرترین گزینه برای جایگزینی دندان از دست رفته است. تا زمانی که شما متقاضی مناسبی برای این درمان هستید، انتخاب ایمپلنت دندان نسبت به درمان‌های جایگزین دیگر مانند دندان مصنوعی یا بریج دندانی، ارزش بیشتری دارد. با این وجود مهم است که شما به یک روند بسیار طولانی که تکمیل آن حدود ۶ تا  ۸ ماه طول می‌کشد، متعهد باشید.

فاکتورهای زیادی وجود دارد که ممکن است بر طول زمانی که تکمیل این روند درمانی نیاز دارد، اثر می‌گذارد. به عنوان مثال اگر شما به پیوند استخوان نیاز داشته باشید، این روند بطور قابل توجهی طولانی ‌تر خواهد شد. اینکه شما یک ایمپلنت معمولی یا یک مینی ایمپلنت دریافت می‌کنید نیز بر طول درمان اثر می‌گذارد.

فرآیند کاشت دندان


آیا به پیوند استخوان نیاز دارید ؟

برای داشتن یک درمان موفق ، باید حجم استخوان فک شما کافی باشد تا ایمپلنت دندان را در خود جا دهد. در برخی از این موارد، ممکن است ساختار استخوان کافی نباشد. این مشکل ممکن است به چندین دلیل رخ دهد:

  • اگر شما دچار بیماری لثه پیشرفته هستید، ممکن است بخش بزرگی از استخوان اطراف دندان شما از بین برود
  • اگر زمان زیادی را صبر کنید تا دندان از دست رفته را جایگزین کنید، می‌تواند منجر به فرسایش ساختار استخوان زیر دندان از دست رفته شود

در این موقعیت، ممکن است به پیوند استخوان برای بازسازی قدرت و حجم استخوان در فک پیش از انجام روش ایمپلنت دندان نیاز داشته باشید. پیوند استخوان یک روش جراحی است که از استخوان شما یا یک مواد استخوانی فرآوری شده، برای بازسازی ساختار استخوان فک شما استفاده می‌شود. پس از اینکه پیوند استخوان در محلی که ایمپلنت  قرارخواهد گرفت انجام شد، مدتی طول می‌کشد که با مواد استخوان فک طبیعی شما ادغام شود. طول زمان مورد نیاز برای این روند بهبودی، براساس اینکه چه مقدار از ساختار استخوانی از بین رفته و اینکه بدن شما با چه سرعتی بهبود می‌یابد متفاوت است، اما بطور کلی حدود ۳ تا ۴ ماه طول می‌کشد.

سایر درمان‌های آماده سازی

پیوند استخوان تنها درمان آماده سازی نیست که پیش از دریافت ایمپلنت دندان مورد نیاز است. اگر شما بیماری‌های لثه دارید، پزشک نیاز دارد تا این مشکل را درمان کند و سلامت لثه شما را قبل از اینکه وارد روند درمان ایمپلنت شوید، بهبود بخشد. اینکار ممکن است شروع روند ایمپلنت را برای چندین ماه به تعویق انداخته که بستگی به شدت بیماری لثه شما دارد.

جایگذاری ایمپلنت دندان و ادغام استخوان

جایگذاری ایمپلنت دندان و ادغام استخوان

هنگامی که پزشک مشخص می‌کند که استخوان و بافت لثه شما سالم هستند، اولین مرحله روند ایمپلنت دندان شما را برنامه‌ریزی خواهد کرد. در طول این مرحله، ایمپلنت دندان با جراحی در استخوان فک شما قرار داده می‌شود. قرار دادن یک ایمپلنت  بطور کلی یک ساعت بطول خواهد انجامید. اگر شما چندین ایمپلنت را دریافت می‌کنید، زمان جراحی طولانی‌تر خواهد شد.

هنگامی که ایمپلنت قرار داده شد، ۴-۶ ماه زمان نیاز دارد تا بهبود یابد. در طول این مدت، استخوان با ایمپلنت جدید ترکیب می‌شود. این روند را ادغام استخوان می‌نامند که باعث می‌شود ایمپلنت دندان دقیقاً مانند یک ریشه دندان طبیعی عمل کند. یکی از دلایل اولیه اینکه ایمپلنت دندان بسیار مؤثرتر از دیگر گزینه‌های درمانی است، این است که تنها درمانی است که ریشه دندان مانند دندان شما جایگزین می‌شود.

قرار دادن اباتمنت و دندان مصنوعی

هنگامی که ادغام استخوان کامل شد، شما آماده اید که وارد مرحله جدید روند ایمپلنت شوید. پزشک یک میله تیتانیوم را که اباتمنت نامیده می‌شود به ایمپلنت دندان شما متصل می‌کند. اباتمنت ، ایمپلنت را به دندان مصنوعی شما وصل می‌کند.

چند هفته طول می‌کشد تا لثه شما پس از نصب اباتمنت بهبود یابد. در طول این زمان، دندان مصنوعی جدید شما، توسط آزمایشگاه دندانپزشکی طراحی می‌شود. پزشک اثری از شکل دهان و دندان شما تهیه کرده که توسط آزمایشگاه برای ایجاد روکش دندان بکار گرفته می‌شود. هنگامی که روکش دندان کامل شد، پزشک آن را با اباتمنت محکم می‌کند. در این مرحله شما یک دندان جدید دارید که عملکرد کامل دندان را جایگزین می‌کند. درحالی که این روند وقت‌گیر است، اما این انتظار ارزش انجام آن را دارد. دندان جدید شما دقیقاً مانند دندان طبیعی عمل کرده و طبیعی به نظر می‌رسد، که به شما این امکان را می‌دهد که سطح بالای سلامت دهان را حفظ کنید.

مراقبت‌های تخصصی پس از ایمپلنت دندان

چند ماه اول پس از جراحی ایمپلنت، بسیار حیاتی است بنابراین دندانپزشک از شما می‌خواهد تا زمان مراجعات بعدی را مشخص کنید. پس از دوره اولیه قرار دادن ایمپلنت، نیاز به معاینات دندانی مشابه به دندان‌های طبیعی خواهد داشت. پیشنهاد می‌شود که حداقل دو جلسه ملاقات با متخصص بهداشت دهان و دندان در سال داشته باشید، تا به حفاظت از سلامت لثه شما کمک کند. متخصص بهداشت دهان ودندان می‌تواند نواحی را که در حین تمیز کردن، دسترسی به آنها مشکل است یا اغلب بطور تصادفی در طول مسواک زدن یا نخ دندان کشیدن عادی شما، پنهان می‌ماند تمیز کند. جلسه معاینه شما حول حفظ طول عمر ایمپلنت دندانی شما خواهد بود و مهم‌تر اینکه آنها می‌توانند نشانه‌های مشکلات دندانی را تشخیص داده و هرچه سریع‌تر آن را برطرف شوند.

مراقبت‌های ایمپلنت دندانی در خانه


مراقبت‌های ایمپلنت دندانی در خانه

همانند دندان‌های طبیعی، ایمپلنت به مراقبت‌های خانگی منظم نیاز دارد که آنها را در بهترین شرایط نگه دارد. متخصص ایمپلنت باید اطلاعات و دستورالعمل‌های جامعی از مراقبت‌های پس از کاشت ایمپلن به شما ارائه دهد، اما بطور کلی نکات زیر به شما توصیه می‌شود:

  • باید به مسواک زدن و نخ دندان کشیدن چندین بار در روز طبق روال عادی ادامه دهید، بخصوص پس از غذا و قبل از خواب اینکار را انجام دهید. استفاده از خمیردندان توسط دندانپزشک پیشنهاد می‌شود.
  • بسته به پیچیدگی بازسازی دندان شما، دندانپزشک ممکن است از شما بخواهد تا از محصولات بهداشتی دهان مانند وسایل شستشوی دهان یا مسواک‌های بین دندانی استفاده کنید.
  • مهم است که از عادت ساییدن و دندان قروچه خودداری کنید، چرا که این کار می‌تواند ناحیه ایمپلنت را دچار مشکل کند. بطور کلی، دندان‌پزشک می‌تواند یک محافظ دهانی را برای حفاظت از دندان یا ایمپلنت تجویز کند.
  • ایمپلنت‌های دندانی و سیگار کشیدن، ترکیب خوبی نیست و باعث از بین رفتن ضمانت ماندگاری ایمپلنت خواهد شد. سیگار کشیدن باعث از دست دادن ایمپلنت شده و منجر به بیماری‌های شدید لثه یا ناتوانی در بهبود خواهد شد.

فاکتورهایی که بر هزینه ایمپلنت اثر می‌گذارد


مهم است که بدانید هزینه کلی درمان ایمپلنت می‌تواند تحت تاثیر فاکتورهای زیادی قرار بگیرد. به دلیل اینکه استخوان فک بطور طبیعی پس از از دست دادن دندان دچار تحلیل می‌شود، برخی از بیماران به درمان پیوند استخوان نیاز خواهند داشت تا اطمینان حاصل شود که فک آنها به اندازه کافی برای قرار دادن ایمپلنت محکم است، و اینکار هزینه درمان را افزایش خواهد داد. علاوه بر این، نوع بی‌حسی که انتخاب می‌شود بر هزینه درمان تاثیر خواهد گذاشت. پزشک بی‌حسی دهانی و وریدی را پیشنهاد می‌دهد، و پزشکان به شما کمک خواهند کرد که براساس نیازها و بودجه شما، نوع مناسب را انتخاب کنید. موادی که برای ترمیم دندان ساخته می‌شود نیز باید در نظر گرفته شود.

برخی از دیگر فاکتورهای مؤثر بر هزینه ایمپلنت دندان عبارتند از :

تعداد ایمپلنت‌های مورد نیاز

تعداد ایمپلنت‌هایی که شما نیاز دارید تاثیر زیادی بر هزینه جراحی شما خواهد داشت. برخی از بیماران تنها به یک ایمپلنت نیاز دارند تا یک روکش تک را حمایت کند، در حالی که دیگران به چهار تا شش پست نیاز دارند تا یک دندان مصنوعی کامل را حمایت کند.

انواع اباتمنت‌ها

اباتمنت‌ها پس از اینکه با استخوان فک ادغام شدند، به ایمپلنت متصل شده، بازسازی نهایی را در جای خود محکم می‌کنند. بسیاری از بیماران می‌توانند از اباتمنت استاندارد استفاده کنند، با این وجود برخی بیماران به اباتمنت سفارشی نیاز دارند که می‌تواند هزینه را افزایش دهد.

هزینه بازسازی

نوع و مواد مورد استفاده در بازسازی نهایی می‌تواند بطور قابل توجهی بر هزینه کلی تاثیر بگذارد. یک روکش دندان تک بسیار کمتر از یک بریج یا دندان مصنوعی کامل باشد. برخی بیماران به بازسازی موقت نیاز دارند تا زمانی که ایمپلنت بهبود می‌یابد از آن استفاده شود، که می‌تواند هزینه اضافی در این درمان باشد.

تجربه دندانپزشک

کار یک دندانپزشک با تجربه عمدتاً هزینه بالاتری خواهد داشت، با این حال، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که با یک هزینه بالاتر، کیفیت کار بالاتر و مراقبت‌های بهتری را دریافت خواهید کرد. برخی از مطب‌های دندان‌پزشکی  قیمت‌های بسیار پایینی را پیشنهاد می‌دهند. با این وجود، این قیمت پایین اغلب به دلیل تجربه کم دندانپزشک است و شامل بسیاری از هزینه‌های ذکر شده در فوق نمی‌شود.

قبل از انجام ایمپلنت از هزینه آن مطمئن شویم


ایمپلنت دندان یک سرمایه‌گذاری کامل در کیفیت زندگی شما است. گرچه آنها گرانتر از دیگر گزینه‌های درمانی هستند، اما ایمپلنت دندان حمایت، ثبات، راحتی و عملکردی که نسبت به دیگر گزینه‌های درمانی بی‌نظیر است، را فراهم خواهند کرد. ایمپلنت‌های  دندان منحصر بفرد هستند چرا که بطور شگفت انگیزی سلامت عمومی دهان و دندان شما را با توقف روند تحلیل استخوان فک به دلیل از دست رفتن دندان، بهبود می‌بخشند. ایمپلنت می‌تواند از تعدادی از مشکلات جدی و اضافی سلامت دهان که در آینده ممکن است ایجاد شود، پیشگیری کند. برخلاف گزینه‌های بازسازی دیگر ، ایمپلنت تنها درمانی است که می‌تواند با مراقبت‌های مناسب تا پایان عمر دوام داشته باشد.

کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *